Wiadomości Indonezja / Moluki – Ternate : Lotnisko na Ternate już działa.

 

Po nieplanowanej tygodniowej przerwie w pracy, lotnisko Babullah na wyspie Ternate obsługuje już prawie wszystkie loty krajowe.Wulkan Gamalama którego erupcja rozpoczęła się w poprzednią niedzielę unieruchomiła port lotniczy Babullah na wyspie Ternate. Popioły wulkaniczne wydobywające się z krateru wulkanu były tak obfite i intensywne, iż przez tydzień nie zdecydowano się na wznowienie ruchu pasażerskiego.

Dopiero w niedzielę uznano iż sytuacja jest na tyle stabilna, iż można znowu zezwolić na odprawy samolotów pasażerskich.

Mimo iż wszystkie operujące na Molukach linie lotnicze zostały już poinformowane o ponownym uruchomieniu Babullah, przywracanie normalnego ruchu powietrznego potrwa jeszcze do połowy tygodnia.

Lotnisko liczy już straty jakie poniosło z powodu erupcji Gamalama.

Same tylko opłaty lotniskowe to już nie mały (zdaniem zarządu lotniska) ubytek w budżecie tej niewielkiej placówki. Z Ternate wylatuje codziennie ponad 700 pasażerów z których każdy zobowiązany jest uiścić 1,2 $ opłaty lotnisklowej. Do tego dochodzi wiele dodatkowych form przychodu generowanego przez całą infrastrukturę lotniska w czasie jego normalnego funkcjonowania.

Pozostaje mieć nadzieję że wciąż jeszcze ziejący dymem Gamalama będzie się już tylko systematycznie wygaszał.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*