Wiadomości Indonezja / Lombok – Kuta : Kuta Lombok zaprasza!

Kuta z wyspy Lombok nie jest jeszcze wprawdzie tak znana jak jej balijska imienniczka, jednak wszystko wskazuje na to, że najbliższe lata przybliżą ją znacznie do sąsiadki z wyspy Bogów.

Położona nad Oceanem Indyjskim Kuta Lombok do niedawna była jedynie niewielką osada rybacką na południu wyspy, znaną jedynie amatorom mniej amatorskiego niż na sąsiedniej Bali surfingu. Popularność miejscowości rosła stopniowo, w miarę jak coraz więcej zagranicznych turystów odkrywało, iż poza surfingiem Kuta posiada również sporą liczbę romantycznych rajskich plaż. Najpiękniejsze z nich to Tanjung Aan, Mawun, Seger oraz oczywiście Kute Beach.

Poza plażami oraz atmosferą letniego kurortu Kuta posiada również swoje atrakcje kulturalne. Niedaleko wioski znajduje się popularna Sade, największa w południowej części Lombok osada rdzennych mieszkańców wyspy Sasaków. Sasakowie z Sade słyną z wyrobu znanych w całej Indonezji Ikatów i Sarongów.

Sceneria Kuta to malownicze klify i unikalny górski krajobraz wpadający bezpośrednio do turkusowego morza.

Atrakcyjność Kuta wzrosła niesłychanie po uruchomieniu w październiku 2011 roku nowego międzynarodowego portu lotniczego (BIL) w okolicy miejscowości Praya, 15 kilometrów od Kuta.

W samej Kuta i okolicy jak grzyby po deszczu zaczynają powstawać nowe hotele, restauracje, centra nurkowe i inne element kształtujące strukturę tworzącego się kurortu, który choć jest już na wyciągnięcie ręki, wciąż jeszcze pachnie dziewiczą naturą.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*