Wiadomości Indonezja / Kuala Lumpur – Dżakarta : Islamskie Reality Show z Malezji podbija Indonezję.

 

Malajski program telewizyjny „Imam Muda” kręcony w konwencji Reality Show rozpoczyna drugi sezon. Popularność Show rozlała się na inne muzułmańskie państwa regionu jak na przykład Indonezja i Brunei.Płynąc na wznieconej przez Big Brother’a fali, dzisiaj trochę inny niż wczoraj kawałek ze świata Reality Show.

Sąsiad Indonezji, Malezja rozpoczął właśnie drugi sezon najbardziej popularnego programu w formule Reality Show pod tytułem „Imam Muda” czyli „Młody Imam”.

A Imam jak wiadomo to nikt inny jak muzułmański kleryk tudzież duchowny.

Piszemy o tym z tego powodu iż krajowy sukces pierwszej edycji uczynił malezyjskiego Młodego Imama tak popularnym, iż do obecnie rozpoczętej przystąpili młodzi (a jakże) Imamowie z Indonezji, Singapuru i Brunei.

Aby wziąć udział w reality show „Imam Muda” jak sama nazwa programu wskazuje, kandydat musi być przede wszystkim młody, co w regulaminie ujęto w ramach 18 – 27 lat. Ponadto zobowiązany jest mówić w języku malajskim, co dla Indonezyjczyka nie jest żadnym problemem ponieważ oba języki są bardzo podobne.

No i co najważniejsze uczestnik musi być muzułmaninem z krwi i kości.

Aby wyłonić zwycięzcę program posiada formułę zadań i konkursów które wykonywać będą biorący w nim udział uczestnicy.

Wśród zadań przed jakimi stawać będą Imamowie jest między innymi recytacja Koranu, pobożne obmywanie ciała przed modlitwą – Wudhu oraz prawidłowe zabijanie owcy w myśl zasad islamu.

Obecnie trwa etap przedwstępny Show, polegający na wyłonieniu 10 finalistów z pośród 1000 międzynarodowych kandydatów.

W kolejnym etapie który potrwa 10 tygodni poznany zostanie zwycięzca, który w nagrodę otrzyma rolę głównego Imama w meczecie (odpowiednik proboszcza), samochód, 10 tysięcy dolarów amerykańskich oraz czteroletnie stypendium na uniwersytecie Al-Madinah w Arabii Saudyjskiej.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*