Wiadomości Indonezja / Jawa – Serpong : Policja udaremniła zamach w Wielki Piątek.

 

W jawajskiej miejscowości Serpong odkryto i rozbrojono wczoraj 150 kilogramową bombę mającą eksplodować w trakcie dzisiejszych uroczystości Wielkiego Piątaku. Kolejny dowód iż Jawa znalazła się na ścieżce niebezpiecznej radykalizacji.Wielki Piątek rozpoczął w Indonezji i na całym świecie Wielkanoc 2011.W wielu kościołach na wielu wyspach całego Archipelagu odbywają się inscenizacje wielko piątkowe, przedstawiające „Drogę Krzyżową” i męczeńska śmierć Pana Jezusa na krzyżu.

Niestety z całą pewnością już w chwili obecnej można powiedzieć, iż święta upłyną również w atmosferze zastraszenia i policyjnej ochrony.

Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż w dniu wczorajszym jednostki antyterrorystyczne znalazły i rozbroiły 150 kilogramowy ładunek wybuchowy w pobliżu kościoła katolickiego w Serpong na Jawie.

Jak ustalono w śledztwie, ładunek miał być odpalony w dniu dzisiejszym podczas głównych uroczystości religijnych.

Do tej pory zatrzymano 19 osób podejrzanych o udział w przygotowaniu udaremnionego zamachu.

Jak poinformował Minister bezpieczeństwa wewnętrznego każda parafia celebrująca Święto Paschy otrzyma należytą ochronę by obchody Wielkiej Nocy przebiegły w spokoju i pokoju.

Według zalecenia Prezydenta Susilo Bambang Yudhoyono wszystkie siły porządkowe i ochroniarskie oraz Policja i jednostki antyterrorystyczne będą postawione w stan najwyższego alertu bojowego aż do zakończenia obchodów świąt Wielkiej Nocy.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*