Wiadomości Indonezja / Kalimantan – Borneo : Tragiczne zatonięcie łodzi pasażerskiej.

 

W poniedziałek u południowych wybrzeży Borneo doszło do zatonięcia łodzi pasażerskiej. Wiadomo już, iż śmierć poniosło 17 osób a kilkadziesiąt hospitalizowano.Republika Indonezji jest niekwestionowanym, największym archipelagiem świata. Składająca się z ponad 17 000 wysp i wysepek w oczywisty sposób skazana jest na transport morski wszelakiej maści i jakości.

Połączenia morskie obsługiwane są przez cały wachlarz jednostek pływających od małych łódeczek po wielkie promy pływające wzdłuż i wszerz rozległej republiki.

Niestety ta rozbudowana sieć połączeń czasami się rwie. Jest tak gdy docierają do nas informacje o kolejnych katastrofach morskich, łodzi z licznymi pasażerami na pokładzie.

Jednym z powodów nieszczęśliwych „wypadków” morskich jest oczywiście pogoda, potrafiąca być nieobliczalną w czasie corocznej pory monsunowej.

Innym czynnikiem jest niestety wciąż pozostawiający wiele do życzenia system bezpieczeństwa na jednostkach przewożących pasażerów pomiędzy wyspami.

Do kolejnego tragicznego zatonięcia doszło w poniedziałek w rejonie Kalimantan (Borneo). Najprawdopodobniej przeładowana, niewielka łódź pasażerska zatonęła pochłaniając 17 ofiar. Kilkadziesiąt uratowanych osób przewieziono do szpitala w prowincji Kalimantan Południowy.

Do największej tragedii na morzu jaka wydarzyła się w ostatnim okresie w Indonezji doszło w styczniu ubiegłego roku u wybrzeży Celebesu (Sulawesi). Tonący prom stał się grobem dla 335 osób.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*