Wiadomości Indonezja / Jawa – Garut : Ciężkie życie whisky z colą w Garut na Jawie.

 

Przypominający o sobie z dokładnością zegarowej kukułki Front Obrońców Islamu (FPI) nie śpi. W miniony weekend na wokandzie twardogłowych, znalazł się alkohol oraz prostytucja w Garut.W ubiegłą sobotę znowu dali o sobie znać jawajscy członkowie agresywnego ugrupowania islamskiego FPI ( Front Obrońców Islamu).

Do masowych demonstracji doszło tym razem nie w Dżakarcie a w miejscowości Garut w zachodniej części stołecznej Jawy. Licząca ponad 500 mężczyzn „dynamiczna” grupa członków i sympatyków Frontu postanowiła zniszczyć jedyny w mieście punkt sprzedający alkohol.

Policja została wcześniej poinformowana i zdążyła się przygotowana na sobotnią okoliczność, obstawiając szczelnym kordonem mały sklepik monopolowy.

Właściciel lokalu nie chciał jednak ryzykować dewastacji majątku obrotowego i postanowił nie handlować w trakcie całego weekendu.

Rzecznik FPI (Front Pembela Islam) poinformował iż protesty będą trwały regularnie do momentu wyplenienia alkoholu i prostytucji z Garut. Wezwał też władze lokalne do cofnięcia licencji kupieckiej i zamknięcia punktu sprzedaży napojów alkoholowych w mieście.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*