Wiadomości Indonezja / Jawa – Surabaya : Tajemnicze zniknięcie 3 małych smoków Komodo.

 

3 malutkie warany z Komodo zniknęły w tajemniczych okolicznościach z Surabaya ZOO. To duża strata zważywszy, iż światowa populacja gada przekracza nieznacznie raptem 3 tysiące sztuk.On tym że największe żyjące jaszczurki na ziemi są turystyczną ikoną i jednym z głównych magnesów Archipelagu Indonezji wie każdy kto interesuje się życiem zagrożonych gatunków zwierząt na ziemi.

3000 Waranów zamieszkuje wyspy Parku Narodowego Komodo, który wpisany jest na listę światowego dziedzictw UNESCO.

Poza wyspami Padar, Rinca i Komodo, do których docierają tylko i wyłącznie najwytrwalsi podróżnicy, Smoki z Komodo są głównymi atrakcjami kilku ogrodów zoologicznych na archipelagu.

Nie inaczej miały się sprawy w jednym z największych ogrodów zoologicznych Republiki w jawajskiej Surabaya. Warany z archipelagu Małych Wysp Sundajskich w skład którego wchodzi Park Komodo, były i są oczkiem w głowie personelu ZOO.

Tym większa była radość pracowników ogrodu, kiedy to inwentarz Waranów wychowanków powiększył się o nowo wyklute Waraniątka.

Niestety radość nie trwała zbyt długo ponieważ dwa dni temu trzej nowi mieszkańcy placówki „wyparowali:”.

Z uwagi na wielką wartość zaginionej grupy Smoczków sprawą zajęła się Policja, która stara się wyjaśnić czy była to brawurowa ucieczka czy działanie siatki handlarzy zwierzętami.

Bardziej realna jest niestety opcja druga, gdyż cena 3500 dolarów amerykańskich jaką można uzyskać za małego gada czyni z ewentualnej grabieży bardzo lukratywny skok.

 

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*