Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Nowe policyjne Oddziały Anty Anarchistyczne.

 

Rząd indonezyjski powołał do życia nowe jednostki policyjne. Oddziały o zwiększonych uprawnieniach zapobiegać mają anarchizacji wystąpień ulicznych, jaką obserwuje się od jakiegoś czasu.W obliczu zaobserwowanych w ostatnim okresie radykalizujących się postaw pewnych grup społecznych, coraz bardziej agresywnych wystąpień ulicznych i ataków do jakich dochodziło i wciąż dochodzi na terenie Archipelagu, rząd Republiki Indonezji postanowił tym negatywnym zjawiskom przeciwdziałać.

W tym celu w stolicy kraju Dżakarcie powołano do życia nowy korpus policyjny o nazwie – Oddział Anty Anarchistyczny.

Specyfiką nowej jednostki będą jej szerokie uprawnienia bojowe, które będą regulowane najnowszymi przepisami dotyczącymi procedur policyjnych z końca ubiegłego roku.

Przepisy z 2010 w odróżnieniu do poprzednich zezwalają wyspecjalizowanym jednostkom policji używania amunicji ostrej w celu obezwładnienia ( nie zabicia) agresorów podczas ewentualnych skrajnych zakłóceń porządku publicznego.

Nowe oddziały, które są już w „użyciu” i ciągłej gotowości bojowej wspomogą Densus 88, które działając dotychczas wykorzystywane były jedynie do zwalczania terroryzmu, a nie w szerokim tego słowa rozumieniu – anarchii w kraju. 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*