Wiadomości Indonezja / Jawa – Solo : Premiera pierwszego indonezyjskiego samochodu coraz bliżej.

 

Studenci z jawajskiego Solo zakończyli pierwszą fazę projektu Kiat Esemka Rajawali. Tak brzmi pełna nazwa pierwszego indonezyjskiego pojazdu, który powinien niebawem zagościć na ulicach miast archipelagu.Na początku tego tygodnia odbyły się pierwsze jazdy próbne skonstruowanego w jawajskim Solo samochodu Kiat Esemka. Czarna limuzyna o pojemności 1500 cc i mocy silnika 105 koni mechanicznych przejechała dostojnie ulicami miasta.

Nazwa pojazdu pochodzi od skrótu nazwy uczelni technicznej (SMK – Solo Manufaktur Kreasi) w której samochód został skonstruowany.

Według szacunków konstruktorów cena pojazdu kształtować się powinna w granicach 75 – 95 milionów rupii czyli od 8-10 tysięcy dolarów amerykańskich.

Władze uczelni oświadczyły iż celem konstruktorów jest uzyskanie licencji i jak najszybsze wprowadzenie samochodu na rynek.

Wartym odnotowania jest fakt, iż Kiat Esemka zbudowany jest w 80 % z podzespołów indonezyjskich. Jedynie elektronika oraz pewne elementy silnika sprowadzane są z Korei oraz Japonii.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*