Wiadomości Indonezja / Jawa – Solo : Islamiści z Solo gotowi są na śmierć.

 

Grupa 100 młodych mężczyzn z jawajskiego Solo zadeklarowała gotowość oddania życia w walce z USA. Masowa deklaracja jest odpowiedzą na śmierć Osama Bin Ladena.W miniony weekend jak się tego wcześniej domyślaliśmy miały miejsce liczne protesty przeciwko zabiciu w Pakistanie lidera Al Kaida.

W kilku miastach Republiki Indonezji islamiści demonstrowali swoje zdecydowane niezadowolenie z powodu śmierci okrzykniętego już mianem męczennika Osama Bin Ladena.

Do najbardziej spektakularnych w swojej wymowie demonstracji islamistów doszło w słynącej z radykalnych tendencji i Abu Bakar Bashira jawajskiej miejscowości Solo.

Demonstrację zorganizowała nowo zawiązana grupa, która przybrała nazwę Al Kaida Solo i jako cel działania zadeklarowała ataki na Stany Zjednoczone Ameryki.

Islamski Kleryk Choirul, który zabrał głos w imieniu nowej organizacji zakomunikował, iż grupa dysponuje 100 osobami zdecydowanymi oddać życie w akcie zemsty za śmierć męczeńskiego mudżahedina Osama Bin Ladena.

Ulicami Solo przeszła grupa zamaskowanych mężczyzn w białych strojach religijnych skandująca przerażające hasła promujące kontynuację działań terrorystycznych Saudyjczyka Bin Ladena.

Policja uważnie przyglądała się całemu zamieszaniu jednak nikt nie został zatrzymany.

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*