Wiadomości Indonezja / Jawa – Solo : Islamiści z Solo gotowi są na śmierć.

 

Grupa 100 młodych mężczyzn z jawajskiego Solo zadeklarowała gotowość oddania życia w walce z USA. Masowa deklaracja jest odpowiedzą na śmierć Osama Bin Ladena.W miniony weekend jak się tego wcześniej domyślaliśmy miały miejsce liczne protesty przeciwko zabiciu w Pakistanie lidera Al Kaida.

W kilku miastach Republiki Indonezji islamiści demonstrowali swoje zdecydowane niezadowolenie z powodu śmierci okrzykniętego już mianem męczennika Osama Bin Ladena.

Do najbardziej spektakularnych w swojej wymowie demonstracji islamistów doszło w słynącej z radykalnych tendencji i Abu Bakar Bashira jawajskiej miejscowości Solo.

Demonstrację zorganizowała nowo zawiązana grupa, która przybrała nazwę Al Kaida Solo i jako cel działania zadeklarowała ataki na Stany Zjednoczone Ameryki.

Islamski Kleryk Choirul, który zabrał głos w imieniu nowej organizacji zakomunikował, iż grupa dysponuje 100 osobami zdecydowanymi oddać życie w akcie zemsty za śmierć męczeńskiego mudżahedina Osama Bin Ladena.

Ulicami Solo przeszła grupa zamaskowanych mężczyzn w białych strojach religijnych skandująca przerażające hasła promujące kontynuację działań terrorystycznych Saudyjczyka Bin Ladena.

Policja uważnie przyglądała się całemu zamieszaniu jednak nikt nie został zatrzymany.

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*