Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Indonezja wciąż zaprasza na piwo Bintang.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Indonezji potwierdziło oficjalnie, iż w całej Republice obowiązywać będą nadal te same co do tej pory reguły sprzedaży alkoholu.Organizacje skrajnych islamistów z Frontem Obrony Islamu (FPI) na czele demonstrowały w minionym tygodniu w Dżakarcie swoje niezadowolenie z powodu utrzymania „starego” prawa określającego reguły sprzedaży alkoholu.

Ortodoksyjni muzułmanie są za absolutnym zakazem sprzedaży alkoholu w miejscach publicznych czemu dali wyraz demolując kilka stoisk z alkoholem a sklepach stolicy Indonezji.

Rząd wbrew ich oczekiwaniom utrzymał obowiązujący do tej pory (i tak już ograniczony) system sprzedaży napojów alkoholowych.

Alkohole na Archipelagu podzielone są na 3 kategorie. Do pięciu (A) do dwudziestu (B) i powyżej dwudziestu procent (C) .

Napoje orzeźwiające należące do grupy B i C mogą być sprzedawane jedynie w hotelach, wydzielonych restauracjach, klubach nocnych oraz sklepach wolnocłowych.

Grupa A w skład której wchodzi generalnie głównie piwo może być sprzedawana w dowolnych punktach handlowych i to właśnie miedzy innymi ten zapis tak drażni protestujących.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*