Wiadomości Indonezja / Indonezja TV – Java : Plaża Ngrenehan … najbardziej „plażowa” z wszystkich plaż w rejonie Yogyakarta.

Plaża Ngrenehan oddalona od centrum Yogya o jedyne 50 kilometrów to najsmaczniejszy kąsek dla poszukiwaczy rajskich plaż na wyspie Jawa. Nad oceanem indyjskim w okolicy Yogyakarty można co prawda zaparkować auto i pospacerować po kilkudziesięciu plażach. Szkopuł jednak w tym iż przytłaczająca większość z nich to plaże o ciemnym wulkanicznym piasku, jak chociażby najpopularniejsza z nich … Parangtritis

Drugi szczegół wyróżniający Ngrenehan to możliwość bezpiecznej kąpieli, której nie uświadczysz na prawie żadnej z dziesiątek innych. 

Na takim to tle bohaterka filmu, Ngrenehan mimo swoich niedociągnięć, jak chociażby długość a raczej krótkość linii brzegowej, brak koralowców i poranny wzmożony ruch łodzi rybackich, jawi się niczym jawajska rajska plaża.

I tego się trzymajmy. Będąc w Yogyakarta na dłużej niż dwa dni, miejsce absolutnie warte grzechu tym bardziej że ryby w tutejszych restauracjach smakują naprawdę wybornie. 

Piotr Śmieszek

Plaża Ngrenehan – Yogyakarta
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*