Wiadomości Indonezja / Bali – Kuta : Uratowano kolejne żółwie zielone.

 

W miniony weekend udaremniono kolejny przemyt niezwykle popularnych oraz rzadkich żółwi morskich Chelonia Midas. Udana akcja to zasługa policjantów z turystycznej wyspy Bali.Kolejny przemyt żółwi morskich udaremnili wyspecjalizowani policjanci z wyspy Bali. W miniony weekend zatrzymano przemytników tych sympatycznych stworzeń morskich z wyspy Sulawesi (Celebes).

Zarekwirowano 18 dorosłych osobników Chelonia Midas czyli zielonego żółwia oceanicznego.

Przemytnicy dzikich, objętych ochroną zwierząt i roślin, szczególnie upodobali sobie Bali. Traktują będącą ikoną turystyki wyspę jako najlepszy punkt tranzytowy podczas prowadzenia swoich nielegalnych interesów. Z Bali zagrożone wyginięciem gatunki trafiają do ekskluzywnych restauracji, w ręce hobbystów, producentów afrodyzjaków lub zwykłych handlarzy zwierząt na całym świecie.

Miłośnicy zwierząt w Indonezji dostrzegają ten problem, czemu dali wyraz w ostatnim tygodniu swoimi happeningami przeciwko bezkarnemu handlowi zwierzętami na Archipelagu.

Jak jednak widać z balijskiego podwórka, nielegalny handel nie jest taki do końca bezkarny. Nie wypada nic innego jak trzymać kciuki żeby proces tropienia nielegalnych handlarzy był coraz bardziej efektywny.

Uwolnione żółwie morskie zwrócono matce naturze, wypuszczając je do oceanu indyjskiego na popularnej wśród turystów i serferów plaży Kuta w prowincji Badung na Bali.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*