Wiadomości Indonezja / Archipelag : Walentynkowo o Orangutanach

 

Ostatnio indonezyjskie Orangutany często trafiają na naszą stronę. To miłe gdyż Orangutany to naszym zdaniem najsympatyczniejsze z Małp Człekokształtnych jakie żyją z nami na ziemi. Mniej miły jest z kolei fakt iż popularność tę zawdzięczają złym warunkom w jakich często przychodzi im żyć.Wprawdzie dzisiaj Walentynki i powinno być o Miłości ale o Światowym Dniu Zakochanych już pisaliśmy dwa dni temu, więc nie ma sensu się powtarzać.

Jest za to sens po raz kolejny powiedzieć słów kilka o indonezyjskim Człowieku Lasu czyli Orangutanie.

Organizacje Pozarządowe wizytujące w ostatnim okresie jawajskie ogrody ZOO-logiczne wydały pod koniec minionego tygodnia raport końcowy ze swojej pracy.

Jest on wyjątkowo niekorzystny dla mieszkających w odwiedzanych placówkach Orangutanów .

W dziewięciu ogrodach na terenie „stołecznej” indonezyjskiej wyspy, Małpy przetrzymywane są w warunkach stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowej egzystencji.

W związku z tym wezwano by placówki te oddały swoje Orangutany programowi – Powrót do Natury– pozwalającemu im rozpocząć nowe życie w deszczowych lasach tropikalnych Sumatry lub Borneo.

Indonezja, która obok Malezji może pochwalić się „swoim” Człowiekiem Lasu – (Orang w języku Bahasa Indonesia oznacza Człowiek, Hutan natomiast Las), posiada specjalny program przywracania tych Małp Człekokształtnych do życia na wolności.

A na sam koniec, by tradycji stało się zadość, raz jeszcze Samotnym – Zakochania a Zakochanym – Szczęścia w dniu Świętego Walentego – Życzymy!

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*