Wiadomości Indonezja / Archipelag : Selamata Idul Adha 1432.

 

W niedzielę przypada 1432-gie Święto Ofiarowania kończące okres wielkiej pielgrzymki muzułmanów do Mekki. Wszystkim świętującym składamy szczere i najlepsze życzenia.W najbliższą niedzielę indonezyjscy (i nie tylko) pobożni muzułmanie obchodzić będą drugie co do „ważności” obok Idul Fitri święto w arabskim kalendarzu księżycowy.

Już po raz 1432 celebrowany będzie Idul Adha znany inaczej jako Święto Ofiarowania które swoją symboliką nawiązuje do biblijnej oraz koranicznej próby na jaką Bóg Stwórca wystawił Abrahama, prosząc go złożenie syna w ofierze.

Meczety całej Indonezji zapełniają się wiernymi, którzy składają tego dnia tradycyjną ofiarę z kóz, owiec oraz bydła. Mięso ofiarowanych zwierząt zostanie następnie sprawiedliwie podzielone pomiędzy społeczność muzułmańską według parytetu wyznaczonego przez ilość członków rodziny.

Idul Adha wyznacza również koniec wielkich stanowiących filar wiary muzułmańskiej pielgrzymek wiernych Haj (Hadż) do saudyjskiej Mekki. Pielgrzymi z całego świata islamskiego w spektakularnym rytualnym korowodzie obchodzą znajdujący się w Kaabie święty czarny kamień Hajar.

Wszystkim czytającym muzułmanom Selamat Idul Adha 1432

 


 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*