Wiadomości Indonezja / Archipelag : Prezesem być to wcale nie Bajka.

 

Indonezyjska piłka nożna i jej zarząd naczelny PSSI borykają się z problemami podobnymi jak nasz krajowy PZPN.Z tą tylko różnicą, że Prezes Nurdin Halid ma gorętszych przeciwników niż nadwiślański Grzegorz Lato.Nie tylko w Polsce trwają spory i potyczki na słowa pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami PZPN (Polski Związek Piłki Nożnej).

Pamiętamy boje „o i z” (ś.p.) Prezesem Dziurowiczem oraz ostatnio urzędującym Michałem Listkiewiczem.

Widzimy też co dzieje się w piłkarskim światku obecnie za kadencji prezesa Grzegorza Lato.

Nie ma się jednak co martwic, gdyż jak się okazuje piłka jako dyscyplina globalna wywołuje globalne emocje i podgrzew krew pod każdą szerokością geograficzną.

Nie inaczej jest w Republice Indonezji gdzie od kilku miesięcy toczy się publiczna debata za i przeciwko prezesowi Indonezyjskiego Związku Piłki Nożnej (PSSI) Nurdinowi Halid.

Problem globalny podobnie jak i zarzuty kierowane pod adresem Prezesa, czyli krótko rzecz ujmując Korupcja w piłce – na pierwszym planie.

Indonezyjski spór jest o tyle jaskrawszy, że przeciwnicy Nurdina Halida nie czekając na ewentualną detronizację Prezesa PSSI, wyszli na ulice miast i starli się z policją oraz zwolennikami PSSI.

Jak widać południowa krew jest gorętsza lub inaczej rzecz ujmując, co kraj to obyczaj.

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*