Wiadomości Indonezja / Archipelag : Prezesem być to wcale nie Bajka.

 

Indonezyjska piłka nożna i jej zarząd naczelny PSSI borykają się z problemami podobnymi jak nasz krajowy PZPN.Z tą tylko różnicą, że Prezes Nurdin Halid ma gorętszych przeciwników niż nadwiślański Grzegorz Lato.Nie tylko w Polsce trwają spory i potyczki na słowa pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami PZPN (Polski Związek Piłki Nożnej).

Pamiętamy boje „o i z” (ś.p.) Prezesem Dziurowiczem oraz ostatnio urzędującym Michałem Listkiewiczem.

Widzimy też co dzieje się w piłkarskim światku obecnie za kadencji prezesa Grzegorza Lato.

Nie ma się jednak co martwic, gdyż jak się okazuje piłka jako dyscyplina globalna wywołuje globalne emocje i podgrzew krew pod każdą szerokością geograficzną.

Nie inaczej jest w Republice Indonezji gdzie od kilku miesięcy toczy się publiczna debata za i przeciwko prezesowi Indonezyjskiego Związku Piłki Nożnej (PSSI) Nurdinowi Halid.

Problem globalny podobnie jak i zarzuty kierowane pod adresem Prezesa, czyli krótko rzecz ujmując Korupcja w piłce – na pierwszym planie.

Indonezyjski spór jest o tyle jaskrawszy, że przeciwnicy Nurdina Halida nie czekając na ewentualną detronizację Prezesa PSSI, wyszli na ulice miast i starli się z policją oraz zwolennikami PSSI.

Jak widać południowa krew jest gorętsza lub inaczej rzecz ujmując, co kraj to obyczaj.

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*