Wiadomości Indonezja / Archipelag – Java : Październik miesiącem Haji oraz Idul Adha.

W październiku w stronę Arabii Saudyjskiej odlatuje z Indonezyjskich lotnisk najwięcej samolotów pasażerskich. A wszystkie one wypełnione pielgrzymami zmierzającymi na doroczną, coroczną i największą, pielgrzymkę do Mekki czyli Haji.

Koniec okresu pielgrzymkowego zwiastuje drugie co do wielkości, święto świata islamu -Idul Adha. Święta ofiarowania, bo tak inaczej określa się Idul Adha, mają swoją długa jak Islam tradycję. Składa się na nią przede wszystkim wielogodzinna ceremonia masowego uboju zwierząt. Krowy i kozy publicznie składane w ofierze Allahowi, dzieli się następnie pomiędzy lokalne społeczności muzułmanów.

Każdy zamożny muzułmanin ofiarowuje krowę albo kozę, by uzyskane z uboju mięso podzielić wśród swoich znajomych i sąsiadów.

Już dziś jawajskie podwórka i zakamarki wszystkich miast zapełniają zwierzęta kupowane (z wyprzedzeniem), na nadchodzące święta. A ponieważ cena bydła rośnie obecnie w atomowym tempie, by pod koniec miesiąca osiągnąć apogeum, krowie i kozie zakupy ruszyły pełną parą.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*