Wiadomość Indonezja / Jawa – Dżakarta : Fala Big Brother uderzyła w Archipelag.

 

Najpopularniejszy na świecie reality show dotarł do wybrzeży Republiki Indonezji. Od kilku dni mieszkańcy tego wyspiarskiego kraju pasjonują się pierwszą edycją „Big BrotherIndonesia.Jeśli nie wszyscy to przynajmniej większość z Was pamięta pierwszą polską wersję sygnowanego przez ENDEMOL popularnego jak świat dugi i szeroki reality showBig Brother” Polska.

Upłynęło już sporo lat i nie mniej wody w Wiśle od chwili kiedy pierwsi rodacy wprowadzili się do magicznego domu wielkiego brata. Mimo to znaczna część uczestników nadwiślańskiej premierowej edycji wciąż funkcjonuje w „biznesie” bądź jest rozpoznawanych medialnie.

Wszyscy Oni dostali swoje 5 minut a niektórzy nawet trochę więcej.

Z resztą nie tylko mieszkańcy domu Wielkiego Brata popłynęli na fali popularności jaką wzmógł wspomniany reality show.

Największym chyba z perspektywy czasu beneficjentem pierwszej edycji BB została prowadząca go MCMartyna Wojciechowska.

Nie trudno domyśleć się dlaczego wygrzebaliśmy dzisiaj te fakty z „Archiwum X” polskiego Wielkiego Brata?!

W Indonezji wystartował właśnie pierwszy „Big Brother” czy może „Kaka Besar”, choć nikt jeszcze nie próbował tłumaczyć Wielkiego Brata na język Bahasa Indonesia.

W dobie Internetu wszystko jest na wyciągnięcie ręki, wiec jeżeli ktoś ma ochotę na powspominanie może sobie przy pomowcy wyszukiwarki Google namierzyć i podglądać, jak to się robi w Indonezji.

Nas z socjologicznego punktu widzenia interesuje jakie będą indonezyjskie Manuele, Gulaczasy, Janusze i oczywiście Martyny.

Ciekawe czy George Orwell pisząc książkę 1984 w której wymyślił sławetnego Big Brothera zakładał że za prawie 100 lat jego „anty bohater” będzie naprawdę Big and Famous.

A Ty zawsze pamiętaj – Wielki Brat Patrzy!

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*