Indonezja Wiadomości / Małe Wyspy Sundajskie : Regaty Wakatobi – Belitong 2011!!

 

Z australijskiego portu Darwin wyruszyła w kierunki Indonezji armada ponad 100 jachtów i żaglowców. Rozpoczęły się wielkie międzynarodowe regaty Wakatobi – Belitong.Kolejna ciekawa impreza międzynarodowa szykuje sie na indonezyjskim archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Właśnie rozpoczęły się kolejne wielkie regaty Sail Wakatobi – Belitong 2011.

Jachty biorące udział w trwających do września zawodach wystartowały w miniony weekend z Darwin na północy Australii i skierowały się w kierunku Indonezji.

109 żaglowców oraz prawie 500 wilków morskich gościć będzie przez ponad miesiąc na morzach okalających Małe Wyspy Sundajskie. Władze prowincji nie kryją swoich oczekiwań związanych z nadchodzącą imprezą.

Poza czysto finansowym wymiarem regat liczą również a może i przede wszystkim na ich marketingowy wymiar dla całego regionu.

Jachty z całego świata przepływając w wszerz prowincji Nusa Tenggara odwiedzą między innymi : Kupang, Alor, Lembata, Maumere, Ende, Riung, Roten Ndao, Sabu, Sumba i Labuan Bajo.

Życzymy więc żeglarzom przysłowiowej stopy wody pod kilem a prowincji samych pozytywnych efektów najazdu międzynarodowej armady żaglowców.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*