Indonezja / Wiadomości : Jawajski wulkan Merapi choć już nie razi – wciąż zabija

 

Pomimo powracającej „do normy” sytuacji po erupcji wulkanu Merapi, liczba ofiar śmiertelnych góry wciąż się zwiększa.Ekipy zajmujące się oczyszczaniem, dezynfekcja i przywracaniem do normalności terenów wokół jawajskiego wulkanu Merapi, poinformowały, że ludność z ewakuowanych wcześniej terenów wokół góry powraca stopniowo do opuszczonych domów.

Oczywiście miną długie miesiące a nawet lata zanim życie w najbardziej poszkodowanych wioskach osiągnie stan z początku października.

Mimo, iż życie dzień po dniu „wraca do normy” ofiary Merapi wciąż nie znikają z pierwszych stron gazet.

W ostatnim raporcie rządowym, po raz kolejny podniesiono liczbę ofiar jaką pociągnęła za sobą erupcja tego najbardziej aktywnego i morderczego wulkanu świata.

Liczba ofiar śmiertelnych pyłów wulkanicznych podniosła się tym razem z powodu śmierci w szpitalach Yogyakarty kilkunastu najbardziej poszkodowanych, głównie poparzonych osób.

Wulkan jak już wcześniej informowaliśmy w naszym serwisie rozbudził się z kilku letniej drzemki, w końcówce października.

Osiągnął natomiast swój erupcyjny punkt kulminacyjny czyli wybuch połączony z niespotykaną od ponad 140 lat emisją materii wulkanicznej 5go listopada.

Jak poinformowała w przytaczanym wcześniej raporcie, Krajowa Agencja Zarządzania Klęskami Żywiołowymi, na chwile obecną wiadomo z pewnością iż śmierć „z rąk” wulkanu poniosło 275 osób.

Większość ofiar zmarło w następstwie rażenia falą śmiercionośnych pyłów i gorących oparów wulkanicznych

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*