Flores czyli Wyspa Kwiatów

 

Flores czyli wyspa kwiatów to już ostatnia po Lombok, Sumbawa, Sumba i Timor z dużych – Małych Wysp Sundajskich w wachlarzu naszych wyspiarskich galerii.

Wyspa położona pomiędzy parkiem narodowym Komodo a Timorem jest niesłychanie malownicza i ciekawa pod każdym względem. Posiada wiele atrakcji, które zachęcają turystów do jej odwiedzenia i dłuższej eksploracji.

Od zachodu Flores i jego port morski oraz powietrzny Labuhan Bajo stanowią przysłowiowe drzwi do skarbu UNESCOParku Narodowego Komodo.

W swojej środkowej części niedaleko Ende, największej miejscowości na wyspie, znajduje się największa „naturalna” atrakcja wyspy. Trzy kolorowe jeziora w kraterze wulkanu Keli Mutu. Tiwoe Alta Polo, Tiwoe Morei Kooh i Tiwoe Ata Mboepoe oczarują koneserów najbardziej wyszukanych widoków.

Zachodnia część wyspy to z kolei rozmodlona Larantuka z mistyczną 500 letnią historią figury Tuan Ma czyli niewyjaśnionego pochodzenia rzeźbą Matki Bożej wyłowionej z morza. Misteria wielkiej nocy odbywające się w kościele w Larantuka nie ustępują niczym filipińskim zbiorowym ukrzyżowaniom niedaleko Manili.

Dalej na wschód są jeszcze wysepki będące częścią Flores a słynące z poławiaczy wielorybów.

Poza tym Flores zostało nagłośnione medialnie po odkryciu na wsypie szczątków „darwinowskiego brakującego ogniwa” czyli Homo Floresiensis. Człowiek z Flores żyjący 18 tysięcy lat temu w jaskiniach Liang Bua i nazwany z powodu swojego małego wzrostu Hobitem wprowadził niemałe zamieszanie do dotychczasowych teorii naukowych.

A pomiędzy tymi atrakcjami setki wciąż dziewiczych wiosek, plaż i niezapomniane krajobrazy.

kliknij by zobaczyć więcej

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*