Pandemia po Indonezyjsku

I właśnie w kontekście tych ostatnich liczb, statystyki nie są już tak „optymistyczne” i łaskawe dla Indonezji, ponieważ śmiertelność wśród wykrytych przypadków, sięga poziomu 9 %, a to niestety plasuje wyspiarską republikę na samym szczycie tak rozumianego zestawienia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once upon a time – Indonezja Listopad 2019

Na Archipelagu dzieje się co niemiara, co z resztą łatwo sobie wyobrazić, zważywszy na skalę zarówno obszarową jaki demograficzną Indonezji. Nie wszystkie „njusy” z wysp są jednak ważkie i ciekawe dla statystycznego mieszkańca Kraju nad Wisłą, stąd pomysł comiesięcznej przefiltrowanej porcji informacji w pigułce. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Małe Wyspy Sundajskie – Lombok – Gili : Gili Islands zapraszają!!

Coraz większą popularnością wśród turystów spędzających wakacje w Indonezji cieszą się wyspy GILI – trzy maleńkie sąsiadki wyspy Lombok. Wysepki Gili tak naprawdę są częścią administracyjna zachodniej części Małych Wysp Sundajskich (Nusa Tenggara) a w szczególności popularnego wśród turystów Lombok.

Gili Trawangan, Gili Meno oraz Gili Air kuszą turystów spędzających wakacje w Indonezji. Zaletą wysepek jest ich kameralne położenie z dala od turystycznego zgiełku utożsamianego z wyspą Bali.

Każda z trzech wysepek ma swoje własne resorty turystyczne, restauracje, piękne plaże i inną od dwóch sąsiadek atmosferę. Na wyspach działa wiele szkół nurkowania oferujących profesjonalne kursy min. Padi.

Na wyspie Trawangan najlepiej poczują się miłośnicy wieczornych wyjść do restauracji i barów oraz namiastki balijskiego gwaru.

Wysepka Gili Meno to najlepsze miejsce by podczas przyjemnego snorkelingu spotkać w wodzie ikonę trzech wysepek Gili, żółwia morskiego.

Wyspa Gili Air to najmniejsza, rodzinna i najbliżej Lombok położna wysepka spośród całej Gili trójcy.

Największą zaletą wszystkich trzech jest niewątpliwie brak motorowego transportu publicznego. Wysepki przemierzać można jedynie popularnymi rowerami lub lokalną konna dwukółka zwaną tutaj Cidomo.

Oprócz żółwi morskich w wodach wokół wysepek spotkać można wiele innych ciekawych mieszkańców raf koralowych. Same formacje koralowców należą do jednych z ładniejszych w całej okolicy. Szczególnie tych dostępnych nawet dla niedoświadczonych amatorów podwodnego życia Indonezji.

Nazwa Gili pochodzi z języka rdzennych mieszkańców Lombok Sasaków i oznacza po prostu wyspę.

Spędzając wakacje w Indonezji warto zarezerwować kilka dni na rajskie Wysepki Gili.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*