Wiadomości Indonezja / Sumatra – Banda Aceh : Na Sumatrze wciąż giną słonie.

W minionym tygodniu odnotowano kolejne przypadki śmierci z rąk człowieka słoni z północnych rubieży indonezyjskiej Sumatry.To już prawdziwa plaga śmierci wśród największych czworonogich mieszkańców Indonezji. W minionym tygodniu odkryto w podzwrotnikowej dżungli kolejne zwłoki trzech dorosłych słoni sumatrzańskich. Wszystkie osobniki (chociaż osobno) znaleziono niedaleko wielkich plantacji palm olejowych, co pozwala sądzić iż zostały otrute przez tutejszych plantatorów. Organizacja pozarządowa FACTA zajmująca się tropieniem podobnych przypadków w prowincji Aceh, alarmuje iż ich liczba systematycznie wzrasta.

Od kwietnia znaleziono już pięć martwych zwierząt tylko w północnej części wyspy. Przyrodnicy biją na alarm, twierdząc iż mimo populacji na poziomie 3000 osobników żyjących na wolności nad słoniami pojawiają się przysłowiowe czarne chmury.

Jeżeli nie zostaną podjęte środki lepszej ochrony żyjących na wolności zwierząt już za trzydzieści lat endemiczny słoń sumatrzański stanie się atrakcją jedynie w ogrodach zoologicznych.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*