Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once upon a time – Indonezja Listopad 2019

Na Archipelagu dzieje się co niemiara, co z resztą łatwo sobie wyobrazić, zważywszy na skalę zarówno obszarową jaki demograficzną Indonezji. Nie wszystkie „njusy” z wysp są jednak ważkie i ciekawe dla statystycznego mieszkańca Kraju nad Wisłą, stąd pomysł comiesięcznej przefiltrowanej porcji informacji w pigułce. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Jakarta – Java : Certyfikat Halal na wszystko!!

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia.

Sukcesywnie oraz bardzo regularnie i konsekwentnie w przestrzeni publicznej pojawiają się światłe propozycje coraz bardziej dziwnych rozwiązań prawnych. By daleko nie szukać w ubiegłym tygodniu zgłoszono projekt ustawy, karzącej karą więzienia wszystkich bez wyjątku za tzw. przedmałżeński sex.

Tydzień obecny to temat certyfikatów „Halal” – czysty koranicznie – dla coraz większej liczby produktów komercyjnych dostępnych na rynku.

Indonesia Halal Watch postuluje, by w myśl przepisu, który wszedł w życie w roku 2014 a mówiącego o urzędowych gwarancjach czystości dla wszystkich produktów i usług dostępnych na terytorium RI, konsekwentnie wymusić na dostawcach w. w. standardy.

Pod obstrzałem Halalowców znalazły się między innymi kultowe Batiki, będące ikoną rękodzielnictwa spod znaku „Made in Ina”.

Halal Watch nalega by w myśl wspomnianego prawa, nie tylko artykuły spożywcze, kosmetyczne, chemiczne czy farmaceutyczne, ale również odzież, tutaj czytaj Batik, posiadała znak czystości przyznawany przez radę poboznych Ulamów. Halalowcy chcą jednak wspaniałomyślnie dać producentom czas do początku przyszłego roku, oferując rok bieżący na kursy dokształcające i merytorycznie prowadzące do pełnej certyfikatyzacji.

Jak zapowiadają po 1 stycznia roku 2019 każdy podmiot sprzedający, nie posiadający (stempla Halal), może a nawet powinien liczyć się z karą pieniężną a co gorsza ostracyzmem pobożnej społeczności muzułmanów RI.

W radykalizacji środowisk islamskich należy upatrywać po pierwsze kasy, bo jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi właśnie o nią, jak również zbliżających się dużymi krokami wyborów prezydenckich oraz niepohamowany apetyt radykałów na fotel Joko Widodo. Podkopywanie autorytetu Jokowi przez posiadającą większość, religijną stronę izby najwyższej widać w wielu dziedzinach życia publicznego.

Polityka radykalnych kroków sprawdziła się już raz w trakcie wyborów w Dżakarcie, wysadzając Ahoka ze zdrowej rywalizacji o stanowisko gubernatora, dlaczego więc nie ma się sprawdzić ponownie w całym kraju ??!!

 

Piotr Śmieszek

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*