Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Bali – Wulkan Agung : Kolejne wyciszenie ?!?

Ostatnie dwa dni zapisały się w balijskich kronikach stosunkowo „groźnie”, zapowiadając gwałtowną eskalacje sytuacji wokół „trwającej” od dwóch miesięcy, pełzającej erupcji największego wulkanu na turystycznej, rajskiej wyspie bogów.

Przedwczoraj sytuacja osiągnęła swoiste apogeum, stan (jak do tej pory – i oby absolutnie) kulminacyjny a świat obiegły zdjęcia i filmiki trzytysięcznej, groźnie dymiącej góry Agung w stanie erupcji.

O ile sytuacja dla mieszkańców żyjących w najbliższym otoczeniu góry stawała się z godziny na godzinę coraz bardziej nerwowa, o tyle turyści, wciąż mogli spać spokojnie, … do wczoraj …. , kiedy kumulacja gazów i pyłów wulkanicznych wyłączyła kolejno trzy indonezyjskie lotniska pasażerskie.

Najpierw był to oczywiście balijski międzynarodowy port lotniczy w Denpasar, po nim jawajskie lotnisko w Surabaya a następnie port lotniczy na Lombok.

Dzisiaj sytuacja powoli się stabilizuje. Wulkan przycichł, Lombok i Surabaya pracują prawie normalnie a lotnisko w Denpasar zapowiada powrót do dziennego grafiku już w dniu jutrzejszym.

Czy tak się stanie … wie tylko jego wysokość – Wulkan Agung!!

Piotr Śmieszek

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*