Once Upon a Time – Indonezja – Sierpień 2020.

Sierpień zaczęliśmy w Indonezji 110 000 przypadków zakażeń, zamknęliśmy natomiast 172 000 zainfekowanymi wirusem sarscov2. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Kolejny odcinek Indonezja TV a w nim Lumpia czyli przysmak z pod znaku street food Indonesia

W dzisiejszym, siódmym już odcinku, Indonezja TV na naszym kanale Youtube, ponownie krótka przygoda z indonezyjskim „street food”. Dzisiaj jedna z kultowych potraw z jawajskiej Yogyakarta czyli Lumpia Samijaya. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Archipelag Riau – Wyspa Batam : Przedsiębiorcza nastolatka z Batam.

 

Policja w Barelang zatrzymała uczennicę gimnazjum podejrzaną o działanie stręczycielskie na szeroka skalę.Jak poinformowała Policja z wyspy Batam w wyniku przeprowadzonej akcji funkcjonariusze zatrzymali obserwowaną od dłuższego czasu siedemnastoletnią uczennicę gimnazjum. Dziewczyna jest podejrzana o czerpanie zysków ze stręczycielstwa.

Jak wykazało wstępne śledztwo dziewczyna imieniem Mona organizowała płatne spotkania intymne swoim rówieśnicom oraz również studentkom miejscowego uniwersytetu.

Ze pierwszych analiz wiadomo, iż Mona w swojej lukratywnej „bazie danych” posiadała ponad 50 dziewczyn z ich dokładnym opisem oraz obowiązującym cennikiem.

Policja zabezpieczyła telefon Black Berry należący do młodej stręczycielki w celu dokładnej analizy zapisanych w nim plików.

Niedoszła bizneswoman została osadzona w areszcie w Beralang.

Wyspa Batam z uwagi na swoje sąsiedztwo z Singapurem jest obok turystycznej Bali oraz stołecznej Dżakarty ulubionym miejscem pracy kobiet lekkich obyczajów.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*