Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Archipelag Riau – Bintan : Nowy port lotniczy.

Indonezyjskie tempo otwierania nowych lotnisk niczym nie ustępuje polskiemu. Właśnie ogłoszono, iż z fazy projektu w fazę wykonania wkracza przedsięwzięcie pod tytułem „Międzynarodowe Lotnisko Bintan”. Bintan jest największą wyspą spośród ponad 3000 jakie tworzą archipelag Riau. Dotychczas pozostawała w cieniu swojej sąsiadki, wyspy Batam jednak w ostatnich latach zyskuje coraz więcej z powodu rozwoju lokalnej turystyki. Szczególną popularnością cieszą się luksusowe resorty dla miłośników gry w golfa, których z pobliskiego Singauru dowożą codziennie wodoloty.

Od 2017 roku zwolennicy wypoczynku, pięknych rajskich plaż i gry w golfa będą mogli korzystać z nich zaraz po wylądowaniu.

Leżąca w cieśninie Malaka wyspa Bintan przeżywała już kiedyś swój złoty wiek, kiedy to na niej mieścił się najważniejszy port morski regionu. W drugiej połowie XIX palmę pierwszeństwa przejął i do dzisiaj dzierży Singapur. Być może więc międzynarodowe lotnisko pasażerskie stanie się początkiem kolejnej złotej ery tym razem w turystyce.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*