Wiadomości Indonezja / Archipelag Riau – Bintan : Nowy port lotniczy.

Indonezyjskie tempo otwierania nowych lotnisk niczym nie ustępuje polskiemu. Właśnie ogłoszono, iż z fazy projektu w fazę wykonania wkracza przedsięwzięcie pod tytułem „Międzynarodowe Lotnisko Bintan”. Bintan jest największą wyspą spośród ponad 3000 jakie tworzą archipelag Riau. Dotychczas pozostawała w cieniu swojej sąsiadki, wyspy Batam jednak w ostatnich latach zyskuje coraz więcej z powodu rozwoju lokalnej turystyki. Szczególną popularnością cieszą się luksusowe resorty dla miłośników gry w golfa, których z pobliskiego Singauru dowożą codziennie wodoloty.

Od 2017 roku zwolennicy wypoczynku, pięknych rajskich plaż i gry w golfa będą mogli korzystać z nich zaraz po wylądowaniu.

Leżąca w cieśninie Malaka wyspa Bintan przeżywała już kiedyś swój złoty wiek, kiedy to na niej mieścił się najważniejszy port morski regionu. W drugiej połowie XIX palmę pierwszeństwa przejął i do dzisiaj dzierży Singapur. Być może więc międzynarodowe lotnisko pasażerskie stanie się początkiem kolejnej złotej ery tym razem w turystyce.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*