Pandemia po Indonezyjsku

I właśnie w kontekście tych ostatnich liczb, statystyki nie są już tak „optymistyczne” i łaskawe dla Indonezji, ponieważ śmiertelność wśród wykrytych przypadków, sięga poziomu 9 %, a to niestety plasuje wyspiarską republikę na samym szczycie tak rozumianego zestawienia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once upon a time – Indonezja Marzec 2020 roku

Marzec patrząc na późniejszy rozwój wypadków, zaczął się w Indonezji w sumie niewinnie. Pojawiały się co prawda już wcześniej, sygnały nie do zlekceważenia, utwierdzające w przekonaniu iż Covid19 nadciąga, tym nie mniej Republika I. rozpoczęła trzeci miesiąc nowego roku, wciąż wolna od wirusa Korona. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Archipelag : Indonezyjskie dzieci dzieci.

Według raportu komórki ONZ zajmującej się statystykami i kontrolą urodzeń na świecie, Indonezja wciąż posiada zbyt wysoki odsetek młodych matek. Według w. w. raportu opracowanego przez Australijski Uniwersytet Krajowy aż 37 % wszystkich urodzeń przypada na matki poniżej 24 roku życia.

A owe 37 % to wcale nie mało bo ponad 1 700 000 noworodków rocznie. Co więcej aż 500 000 z nich rodzą matki nastolatki. Powiedział by ktoś, iż nie są to statystyki zatrważające biorąc pod uwagę 240  milionów mieszkańców Republiki tym nie mniej zdaniem specjalistów jest to sporo ponad zakładany poziom.

Głównych przyczyn takiego stanu rzeczy dopatrują się w tym, iż większość młodych matek pochodzi z regionów wiejskich, z biednych a wręcz ubogich rodzin i nie posiada żadnego wykształcenia. To właśnie edukacja jest chyba najistotniejszym czynnikiem tworzącym taką a nie inną statystykę.

Są też i tacy którzy twierdzą, iż również a może nawet przede wszystkim prawo sprzyja dużej ilości młodych matek. Na archipelagu już 16 letnia kobieta (!?) może formalnie wstąpić w związek małżeński. „Mężczyzna” zaś by stanąć na ślubnym kobiercu musi mieć ukończone 19 lat.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*