Wiadomości Indonezja / Archipelag : Indonezyjskie dzieci dzieci.

Według raportu komórki ONZ zajmującej się statystykami i kontrolą urodzeń na świecie, Indonezja wciąż posiada zbyt wysoki odsetek młodych matek. Według w. w. raportu opracowanego przez Australijski Uniwersytet Krajowy aż 37 % wszystkich urodzeń przypada na matki poniżej 24 roku życia.

A owe 37 % to wcale nie mało bo ponad 1 700 000 noworodków rocznie. Co więcej aż 500 000 z nich rodzą matki nastolatki. Powiedział by ktoś, iż nie są to statystyki zatrważające biorąc pod uwagę 240  milionów mieszkańców Republiki tym nie mniej zdaniem specjalistów jest to sporo ponad zakładany poziom.

Głównych przyczyn takiego stanu rzeczy dopatrują się w tym, iż większość młodych matek pochodzi z regionów wiejskich, z biednych a wręcz ubogich rodzin i nie posiada żadnego wykształcenia. To właśnie edukacja jest chyba najistotniejszym czynnikiem tworzącym taką a nie inną statystykę.

Są też i tacy którzy twierdzą, iż również a może nawet przede wszystkim prawo sprzyja dużej ilości młodych matek. Na archipelagu już 16 letnia kobieta (!?) może formalnie wstąpić w związek małżeński. „Mężczyzna” zaś by stanąć na ślubnym kobiercu musi mieć ukończone 19 lat.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*