Targi europejskich szkół wyższych

W tym roku po raz dziewiąty już Indonezję odwiedzą przedstawiciele ponad 100 uczelni wyższych z całej Europy, by zaprezentować się swoim nowym, potencjalnym studentom z Republiki Indonezji. Tegoroczna edycja targów uczelnianych odbędzie się w dwóch jawajskich miastach Dżakarcie i Yogyakarcie oraz w Palembang na Sumatrze. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Wulkan Agung : Kolejne wyciszenie ?!?

Ostatnie dwa dni zapisały się w balijskich kronikach stosunkowo „groźnie”, zapowiadając gwałtowną eskalacje sytuacji wokół „trwającej” od dwóch miesięcy, pełzającej erupcji największego wulkanu na turystycznej, rajskiej wyspie bogów. Więcej »

Wiadomości Indonezja / Moluki – Morotai : Pomóż dzieciom z wyspy Morotai.

„Rotary Club” Warszawa Józefów oraz społeczność „Help Morotai” realizują projekt pomocy dla dzieci z wiosek na wyspie Morotai w Indonezji. Obecnie Rotary Warszawa Józefów zbiera fundusze jako tzw. wkład własny, który ma w przyszłości zaowocować ubieganiem się o grant z funduszy „Rotary International”. Więcej »

 

Małe Wyspy Sundajskie-Nusa Tenggara

Archipelag wysp Nusa Tenggara, znany z polskich atlasów geograficznych pod nazwą Małych Wysp Sundajskich, składa się ze 148 wysp i wysepek rozsianych w pasie od Lombok do Timoru, wpisanych pomiędzy Ocean Indyjski a morze Flores i Sawu.

Do najbardziej znanych spośród nich należą bez wątpienia wspomniany wcześniej i omawiany przez nas osobno Lombok, Sumba, Timor oraz Flores.

W skład Archipelagu Nusa Tenggara wchodzą również wyspy Komodo, Rinca i Padar, tworzące Park Narodowy Komodo.

Podobnie jak inne rejony Republiki Indonezji, Małe Wyspy Sundajskie upstrzone są stożkami wulkanicznymi z których najwyższy to lombocki Ranjani – 3726 m.

Najbardziej spektakularny i znany zaś, to znajdujący się na Sumbawa stożek Tambora, którego erupcja z 1833 roku należy do największych odnotowanych w historii naszej planety.

Nusa Tenggara to wielka różnorodność kultur, wierzeń i lokalnych tradycji.

Od ortodoksyjnych muzułmanów na Lombok po chrześcijańską Flores i Timor.

Piękne plaże Sumby i spoty surfingowe Sumbawa, zapraszają i są w stanie usatysfakcjonować najbardziej wybrednych wielbicieli tropików i przygód.

Z Lombok tylko skok dzieli nas od hinduskiej Bali czy „stołecznej” Jawy, Timor zaś pociąga egzotyką i zaprasza do pierwszego państwa XXI wieku, Demokratycznej Republiki Timor Letse lub do pobliskiego już Darwin w Australii.

Na Małe Wyspy Sundajskie na pewno warto zawitać a jeszcze łatwiej można się w nich zakochać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*