Once Upon a Time – Indonezja – Sierpień 2020.

Sierpień zaczęliśmy w Indonezji 110 000 przypadków zakażeń, zamknęliśmy natomiast 172 000 zainfekowanymi wirusem sarscov2. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Kolejny odcinek Indonezja TV a w nim Lumpia czyli przysmak z pod znaku street food Indonesia

W dzisiejszym, siódmym już odcinku, Indonezja TV na naszym kanale Youtube, ponownie krótka przygoda z indonezyjskim „street food”. Dzisiaj jedna z kultowych potraw z jawajskiej Yogyakarta czyli Lumpia Samijaya. Więcej »

 

Indonezja / Polska – Jakarta – Yogyakarta – Palembang : Targi europejskich szkół wyższych.

W tym roku po raz dziewiąty już Indonezję odwiedzą przedstawiciele ponad 100 uczelni wyższych z całej Europy, by zaprezentować się swoim nowym, potencjalnym studentom z Republiki Indonezji. Tegoroczna edycja targów uczelnianych odbędzie się w dwóch jawajskich miastach Dżakarcie i Yogyakarcie oraz w Palembang na Sumatrze.

W dniu 1-szego listopada uczelnie prezentować się będą w kulturalnej stolicy Indonezji Yogyakarcie, natomiast w dn. 4-5-tego listopada w faktycznej stolicy Dżakarcie.

Sumatra gościć będzie europejskie uczelnie wyższe 7-mego listopada. W Europejskich Targów Szkolnictwa Wyższego (European Higher Education FairEHEF 2017), swoje stoisko mieć będzie Ambasada RP.

W Yogyakarcie EHEF odbywać się będą w Yogya Expo Center od godziny 14.00 do godziny 19.00

W Dżakarcie będzie to Kartika Expo Center od godziny 11.00 do godziny 18.00

W Palembazg uniwersytety zapraszają do Kampus Pasca Sarjana UNSRI od 10.30 do 16.00. Wstęp na targi edukacji jest wolny.

Piotr Śmieszek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*