Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Nowy indonezyjski nabytek gdańskiej Lechii.

Trzy dni temu Lechia Gdańsk oficjalnie potwierdziła podpisanie kontraktu z pierwszym w historii indonezyjskim piłkarzem, młodym zawodnikiem z Sumatry, który zagra w polskiej ekstraklasie. Więcej »

Polski koncert muzyki poważnej w stolicy Indonezji

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Indonezja / Moluki – Morotai : Pomóż dzieciom z wyspy Morotai.

Rotary ClubWarszawa Józefów oraz społeczność „Help Morotai” realizują projekt pomocy dla dzieci z wiosek na wyspie Morotai w Indonezji.

Obecnie Rotary Warszawa Józefów zbiera fundusze jako tzw. wkład własny, który ma w przyszłości zaowocować ubieganiem się o grant z funduszy „Rotary International”.

Poniżej link do „Rotary” na zakładkę „projekt-zbiorka na wkład własny”, oraz link do facebook’owej społeczności „Help Morotai”.

Koordynatorem i dobrą siłą całej Akcji jest Pani Elżbieta Juszczak, która między innymi za naszym pośrednictwem, apeluje do Was o najmniejsze nawet wpłaty na rzecz tego zacnego projektu.

Projekt pomocy dzieciakom z Morotai to w pierwszej kolejności budowa sali lekcyjno-świetlicowej oraz mini boiska w wiosce Falila na  wiejskich i mało rozwiniętych terenach tej położonej na indonezyjskiej ścianie wschodniej wyspy. Program pomocy to także 2 letni wolontariat, aby u źródła, wspomóc miejscowe rodziny a przede wszystkim dzieci w procesie szeroko pojętej edukacji.

Jak zapewnia Pani Juszczak, pierwsze, drobne kroki zostały już poczynione. Dzieciaki dostały książki i przybory szkolne.

 

Wszystkich ludzi dobrego serca zachęcamy do bliższego zapoznania się z Projektem i oczywiście do jego wsparcia. No i trzymamy kciuki za szczytną Ideę oraz Dzieciaki 🙂

Link do Rotary Club & Facebook

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*