Indonezja / Moluki – Morotai : Pomóż dzieciom z wyspy Morotai.

Rotary ClubWarszawa Józefów oraz społeczność „Help Morotai” realizują projekt pomocy dla dzieci z wiosek na wyspie Morotai w Indonezji.

Obecnie Rotary Warszawa Józefów zbiera fundusze jako tzw. wkład własny, który ma w przyszłości zaowocować ubieganiem się o grant z funduszy „Rotary International”.

Poniżej link do „Rotary” na zakładkę „projekt-zbiorka na wkład własny”, oraz link do facebook’owej społeczności „Help Morotai”.

Koordynatorem i dobrą siłą całej Akcji jest Pani Elżbieta Juszczak, która między innymi za naszym pośrednictwem, apeluje do Was o najmniejsze nawet wpłaty na rzecz tego zacnego projektu.

Projekt pomocy dzieciakom z Morotai to w pierwszej kolejności budowa sali lekcyjno-świetlicowej oraz mini boiska w wiosce Falila na  wiejskich i mało rozwiniętych terenach tej położonej na indonezyjskiej ścianie wschodniej wyspy. Program pomocy to także 2 letni wolontariat, aby u źródła, wspomóc miejscowe rodziny a przede wszystkim dzieci w procesie szeroko pojętej edukacji.

Jak zapewnia Pani Juszczak, pierwsze, drobne kroki zostały już poczynione. Dzieciaki dostały książki i przybory szkolne.

 

Wszystkich ludzi dobrego serca zachęcamy do bliższego zapoznania się z Projektem i oczywiście do jego wsparcia. No i trzymamy kciuki za szczytną Ideę oraz Dzieciaki 🙂

Link do Rotary Club & Facebook

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*