Wiadomości z Indonezji : Nietypowe hobby Prezydenta Republiki Indonezji

 

Mało kto wie że w przerwie pomiędzy wizytami na Szczycie i zebraniami Gabinetu Rządowego, Prezydent Susilo Bambang Yudhoyono ma nietypowa słabość.

Stała się ona nie tylko hobby co wręcz „innym wcieleniem” SBY. Prezydent śpiewa i z powodzeniem nagrywa kolejne płyty.Niewiele osób nad Wisłą potrafi tak do końca odpowiedzieć, gdzie dokładnie leży, „co porabia” i czym się przysłowiowo „je” Indonezję.

Wśród tych którzy wiedzą niewielu z pewnością jest takich którzy wymienią jednym tchem chociażby pięć z pośród tysięcy wysp wchodzących w skład Archipelagu.

A pochwalić ma się Indonezja nie byle czym, bo czyż chociażby : Nowa Gwinea, Bali, Sumatra, Jawa, Borneo, nie brzmią ciekawie i zachęcająco?!

Jednak jeśli i to jest już wąskiej grupie wybranych i dobrze poinformowanych znane, z pewnością rzadko który z „ocalałej” grupki wie, kim tak naprawdę jest prezydent ogromnej Republiki Indonezji.

A nawet ci ostatni którzy wiedzą „co nie co, o tym i owym” nie spotkali się raczej z faktem, iż ten wywodzący się z armii polityk, człowiek sprawujący najwyższy urząd w Państwie już drugą kadencję , nie ogranicza swych kontaktów z „publicznością” jedynie do wystąpień stricte politycznych.

Susilo Bambang Yudhoyono (SBY) jest też muzykiem a ściślej wokalistą, który ma na swoim koncie już 3 nagrane albumy.

W gąszczu codziennych zajęć, znalazł ostatnio również czas na promocję, za pośrednictwem własnej strony internetowej, ( www.presidensby.info) swojego pierwszego krążka z 2007 roku, wydanego pod tytułem – „Rinduku Padamu” – czyli „ Moja Miłość dla Ciebie”.

Prezydent w udzielanych wywiadach, nie ukrywa faktu, że sztuką interesował się od najmłodszych lat, co skutkuje dzisiaj jak to sam określił :

iż „raz na jakiś czas, musi wyrazić swoje uczucia w formie artystycznej”.

Poza pierwszym w karierze, lecz promowanym dopiero obecnie, albumem z 2007 roku, Prezydent SBY wydał jeszcze płytę pod tytułem „Evolusi” w roku 2009 a w roku obecnym „Ku Yakin Sampai do Sana” – „Jestem pewien że tam dojdę”.

Zainteresowanych twórczością Prezydenta RI – odsyłam do poszukiwań materiałów w sieci.


 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*