Wiadomości Indonezja / Wyspy Riau – Batam : Świetlana turystyczna przyszłość dla wyspy Batam.

 

W ciągi najbliższych kilku lat sąsiadka Singapuru, wyspa Batam ma aspiracje aby zostać centrum turystycznym dla zachodnich rubieży Archipelagu.Jeśli wszystko pójdzie zgodzie z zapowiedziami władz lokalnych prowincji Riau, Republice Indonezji przybędzie w ciągu najbliższych kilku lat kolejny ważny punkt na mapie turystycznejarchipelagu.

Wyspa Batam wchodząca w skład mini archipelagu wysp Riau położonych pomiędzy Sumatrą a Singapurem ma aspiracje stać się centrum – platformą turystyczną dla zachodnich rejonów całego kraju.

Ma to nastąpić już do 2015 roku a pozostałe do tej daty trzy lata będą przeznaczone w pełni na usprawnienie dotychczasowej infrastruktury turystycznej na całej wyspie Batam.

Powstanie między innymi nowe duże centrum turystyczne w okolicy Raja Haji lub Barelang w skład którego wchodzić będą między innymi : sala koncertowa, centrum sportowo rekreacyjne, galerie informacyjne i historyczne oraz inne obiekty o charakterze turystyczno usługowym.

Z pewnością pierwszymi odwiedzającymi będą podobnie jak na sąsiedniej wyspie Bintan zamożni Singapurczycy którzy na Batam mają tylko przysłowiowy żabi skok.

Nie wątpimy, iż również rodacy z nad Wisły prędzej czy później podejmą się exploracji nowej destylacji turystycznej na największym Archipelagu świata.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*