Wiadomości Indonezja / Wyspy Riau – Batam : Świetlana turystyczna przyszłość dla wyspy Batam.

 

W ciągi najbliższych kilku lat sąsiadka Singapuru, wyspa Batam ma aspiracje aby zostać centrum turystycznym dla zachodnich rubieży Archipelagu.Jeśli wszystko pójdzie zgodzie z zapowiedziami władz lokalnych prowincji Riau, Republice Indonezji przybędzie w ciągu najbliższych kilku lat kolejny ważny punkt na mapie turystycznejarchipelagu.

Wyspa Batam wchodząca w skład mini archipelagu wysp Riau położonych pomiędzy Sumatrą a Singapurem ma aspiracje stać się centrum – platformą turystyczną dla zachodnich rejonów całego kraju.

Ma to nastąpić już do 2015 roku a pozostałe do tej daty trzy lata będą przeznaczone w pełni na usprawnienie dotychczasowej infrastruktury turystycznej na całej wyspie Batam.

Powstanie między innymi nowe duże centrum turystyczne w okolicy Raja Haji lub Barelang w skład którego wchodzić będą między innymi : sala koncertowa, centrum sportowo rekreacyjne, galerie informacyjne i historyczne oraz inne obiekty o charakterze turystyczno usługowym.

Z pewnością pierwszymi odwiedzającymi będą podobnie jak na sąsiedniej wyspie Bintan zamożni Singapurczycy którzy na Batam mają tylko przysłowiowy żabi skok.

Nie wątpimy, iż również rodacy z nad Wisły prędzej czy później podejmą się exploracji nowej destylacji turystycznej na największym Archipelagu świata.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*