Wiadomości Indonezja / Wyspy Riau – Batam: Centrum pomocy psychologicznej dla powracających emigrantów.

Już wkrótce w miejscowości Tanjung Pinang powstanie pierwszy w Indonezji ośrodek pomocy dla osób powracających do Indonezji z nieudanej emigracji zarobkowej.

Dlaczego rząd na realizację tego przedsięwzięcia wybrał akurat wyspę Bintam?

A no dlatego, iż właśnie przez niewielki Archipelag Riau w skład którego wchodzi wyspa, przelewa się co roku największa fala indonezyjskich emigrantów-pracowników. Przyczyna tego faktu również bardzo prosta, gdyż to właśnie stąd jest z Indonezji tylko przysłowiowy rzut beretem do Malezji oraz Singapuru.

Centrum zajmować się będzie leczeniem traumy u tych, którym nie powiodła się emigracja ekonomiczna i którzy pokonani przez los wracają z niczym do domu. Rząd przeznaczył na budowę ośrodka ponad 2 hektary gruntu w okolicy największego miasta na wyspie i zamierza uruchomić placówkę już za niespełna trzy miesiące.
Według ekspertów rządowych wielu pracowników powracających do Indonezji (głównie z Malezji) wymaga pomocy psychologa a nawet leczenia psychiatrycznego.
Prowincja Riau notuje co roku przepływ około 30 tysięcy migrujących pracowników, z czego ponad 16 tysięcy stanowili w 2011 obywatele RI deportowani z Malezji.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*