Wiadomości Indonezja / Wyspa Bożego Narodzenia – Jawa : Zatonęła łódź z nielegalnymi emigrantami.

 

Indonezyjskie służby przybrzeżne wyłowiły w zeszłym tygodniu łódź rybacką na której próbowano nielegalnie przedostać się do Australii.Nie każdy zapewne wie, że niespełna sto kilometrów od indonezyjskiej Jawy leży … Australia. To nie pomyłka bowiem wyspa Bożego Narodzenia będąca integralną częścią terytorium Australii znajduje się tak blisko indonezyjskiej plaży.

Wiedzą o tym fakcie doskonale osoby próbujące nielegalnie dostać się wymarzonego australijskiego raju. Co jakiś czas indonezyjska policja oraz służby graniczne udaremniają próby ucieczek z zachodniego wybrzeża Jawy.

Próba jaka podjęli w ubiegłym tygodniu obywatele Afganistanu, Iranu i Pakistanu zakończyła się tragicznym zatonięciem niewielkiej jednostki. Jak szacuje UNHCR (struktura zajmująca się uchodźcami przy ONZ) na 30 osobowej łodzi przybywało około 100 osób.

Indonezyjczycy uratowali 47 z nich oraz wyłowili ciała czworga dzieci i pięciu kobiet. UNHCR podkreślił iż tylko i wyłącznie zdecydowana i szybka postawa indonezyjskich służb przybrzeżnych pozwoliła uratować tak dużą grupę rozbitków.

Poszukiwania pozostałych trwają.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*