Wiadomości Indonezja / Wyspa Bożego Narodzenia – Jawa : Zatonęła łódź z nielegalnymi emigrantami.

 

Indonezyjskie służby przybrzeżne wyłowiły w zeszłym tygodniu łódź rybacką na której próbowano nielegalnie przedostać się do Australii.Nie każdy zapewne wie, że niespełna sto kilometrów od indonezyjskiej Jawy leży … Australia. To nie pomyłka bowiem wyspa Bożego Narodzenia będąca integralną częścią terytorium Australii znajduje się tak blisko indonezyjskiej plaży.

Wiedzą o tym fakcie doskonale osoby próbujące nielegalnie dostać się wymarzonego australijskiego raju. Co jakiś czas indonezyjska policja oraz służby graniczne udaremniają próby ucieczek z zachodniego wybrzeża Jawy.

Próba jaka podjęli w ubiegłym tygodniu obywatele Afganistanu, Iranu i Pakistanu zakończyła się tragicznym zatonięciem niewielkiej jednostki. Jak szacuje UNHCR (struktura zajmująca się uchodźcami przy ONZ) na 30 osobowej łodzi przybywało około 100 osób.

Indonezyjczycy uratowali 47 z nich oraz wyłowili ciała czworga dzieci i pięciu kobiet. UNHCR podkreślił iż tylko i wyłącznie zdecydowana i szybka postawa indonezyjskich służb przybrzeżnych pozwoliła uratować tak dużą grupę rozbitków.

Poszukiwania pozostałych trwają.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*