Wiadomości Indonezja / Sumbawa – Lombok – Mataram : 2gi międzynarodowy festiwal pereł na Małych Wyspach Sundajskich.

 

W lipcu w Mataram na wyspie Lombok w Indonezji odbędzie się niezwykle interesująca impreza handlowo kulturalno artystyczna : Lombok Sumbawa Pearl Festiwal 2011. Imprezę swoją obecnością zaszczyci milion gości.Ministerstwo Kultury i Sztuki Republiki Indonezji oraz samorząd Zachodnich Małych Wysp Sundajskich już dzisiaj zapraszają na 2gi międzynarodowy festiwal pereł : Lombok Sumbawa Pearl Festiwal, który odbędzie się w głównym mieście Lombok Mataram w dniach 8-10 lipca.

Pochodzące z Lombok perły cieszą się uznaniem i najlepszą opinią koneserów tematu na całym świecie. Władze lokalne pragną skrzętnie wykorzystać ten ważki fakt jako skuteczne narzędzie marketingowe do zwiększenia popularności tego wciąż nie wyeksploatowanego turystycznie skrawka archipelagu.

Festiwal Pereł Lombok Sumbawa wpisuje się również w część innego, większego przedsięwzięcia promującego region Małych Wysp Sundajskich a mianowicie programu Visit Lombok Sumbawa 2012. Program ten został oficjalnie uruchomiony w 2009 roku przez prezydenta Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono.

Festiwal Pereł poza tradycyjną licytacją perełek z pośród lokalnych pereł słodkowodnych oraz morskich urozmaicą występy lokalnych artystów oraz prezentacje dokonań z dziedziny kultury i sztuki lombockich Sasaków.

Według prognoz organizatorów przez imprezy około festiwalowe przewinie się ponad milion gości. Aż 40% odwiedzających stanowić będą zagraniczni turyści.

Władze prowincji Nusa Tenggara Barat ( Lombok Sumbawa) poinformowały, iż liczba turystów w pojedynczych dotychczasowych miesiącach bieżącego roku przekroczyła wyniki zeszłoroczne o ponad 8 tysięcy.

Spektakularne Imprezy jak nadchodzący perłowy festiwal oraz szeroko promowany program na 2012 rok z pewnością poprawią jeszcze bardziej turystyczne statystyki Lombok i Sumabawa.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*