Wiadomości Indonezja / Sumatra – Lampung : Klinika dla słoni sumatrzańskich!


Minister Leśnictwa zapowiedział, iż rząd zaangażuje się bardziej niż do tej pory w ochronę przyrody na archipelagu. Zaplanowano kilka niekonwencjonalnych przedsięwzięć. W jednym z nich wybór padł na słonie, którym obiecano stworzenie pierwszego w Azji szpitala.W sumatrzańskim Lampung powstanie wkrótce pierwsza azjatycka klinika dla słoni.

Na lokalizację szpitala wybrano Park Narodowy Kambas na południu wyspy. Planowana inwestycja odbywa się pod patronatem ministerstwa leśnictwa Republiki Indonezji, władz lokalnych miasta Lampung, Australia ZOO oraz Taman Safari Indonesia. Poza wspomnianą kliniką dla największych mieszkańców Parku Narodowego planowane są również inne działania na rzecz ochrony pozostałych jego mieszkańców.

Klinice w Kambas przypadnie w udziale nie tylko tytuł pierwszej azjatyckiej placówki tego typu ale również miano największej kliniki dla słoni na świecie. Dotychczasowy lider Centrum Ochrony Słoni na Florydzie zajmuje powierzchnię 81 hektarów. Kambas będzie ich miał równe 100!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*