Wiadomości Indonezja / Sumatra – Bukit Lawang : Orangutany na wyciągniecie ręki!

W ramach naszego „Przewodnika po Indonezji” zapraszamy dzisiaj na północ Sumatry do popularnej miejscowości Bukit Lawang.Niewielka osada nad rzeką Bahorok stała się w ostatnich dekadach ulubionym miejscem wśród turystów odwiedzających północną część indonezyjskiej Sumatry. Wioska położona 86 kilometrów od Medan, największego miasta na drugiej co do wielkości indonezyjskiej wyspie, zasłynęła za sprawą Orangutana, najsympatyczniejszej małpy człekokształtnej. Rejon Parku Narodowego Gunung Leuser na skraju którego położone jest Bukit Lawang nazywa się często i nie bez przyczyny zwierzęcym sanktuarium, zamieszkuje go bowiem 5000 dzikich orangutanów.

Bukit Lawang zyskał jednak swoją sławę głównie dzięki założonemu w roku 1973 Centrum Rehabilitacji Ludzi Lasu ( Orang – Człowiek, Hutan – Las) . Centrum specjalizuje się przywracaniu naturze tych orangutanów, które zostały odebrane z nielegalnych hodowli, prywatnych zbiorów, cyrków, zoo i innych tego typu instytucji.

Orangutany przywożone do Bukit Lawang uczone są od podstaw zdobywania pożywienia, życia w stadzie i następnie są przywracane lasowi.

W 2003 roku podczas kilkudniowych ulewnych dreszczów doszło w Bukit Lawang do wielkiej powodzi podczas której mocno ucierpiała mozolnie odbudowywana do dnia dzisiejszego infrastruktura turystyczna.

W Bukit Lawang można również odwiedzić popularna jaskinie nietoperzy, spotkac w lesie sympatycznego gibona albo nawet olbrzymiego słonia. Zapraszamy na spotkanie z dalekimi kuzynami z  lasu oraz przejażdżkę na słoniu sumatrzańskiem w „Bukit Lawang

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

One Reply to “Wiadomości Indonezja / Sumatra – Bukit Lawang : Orangutany na wyciągniecie ręki!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*