Wiadomości Indonezja / Rosja – Indonezja : Kolejne trofea UNESCO dla Indonezji.

Już w przyszłym miesiącu Indonezyjski arsenał godeł światowego dziedzictwa, wzbogaci się o kolejny spektakularny egzemplarz. Tym razem UNESCO doceniło tarasowe pola ryżowe Padi z wyspy Bali.Turyści z całego świata spędzający wakacje w Indonezji, a w szczególności ci odwiedzający wyspy Bali, Lombok czy Jawę,  wracają do domu z pamiątkowym zdjęciem z tarasowymi polami ryżowymi w tle.

Pole ryżowe czyli indonezyjskie Padi ma na wyspie bogów swoja endemiczną nazwę własną czyli Subak. Specyficzny system irygacji tarasów obsadzanych sadzonkami ryżu z wyspy Bali, doczekał się uznania również w światowej organizacji UNESCO.

W czerwcu w rosyjskim Petersburgu na kolejnej gali wręczania medali światowego dziedzictwa, zaszyty laur oraz tradycyjne godło UNESCO przypadnie właśnie balijskim tarasom Subak.

Tym samym obok świątyni Besakih, świątyni buddyjskiej Borobudur, świątyni Prambanan i Parku Narodowego Komodo, Republice Indonezji przypada kolejne prestiżowe, cenione zwłaszcza wśród turystów godło UNESCO. A skoro cenią je turyści przełoży się to z pewnością na wzrost krzywej turystycznej na i tak popularnej wyspie bogów.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*