Wiadomości Indonezja / Papua – Manokwari : W sobotę kolejne trzęsienie ziemi nawiedziło Indonezję.

W miniony weekend doszło do kolejnego silnego trzęsienia ziemi na archipelagu Indonezji. Tym razem drgania o sile 6,6 w skali Richtera zanotowano w Manokwari na Nowej Gwinei.

Leżące na papuaskim półwyspie Ptasia Głowa miasto Manokwari mocno zatrzęsło się w minioną sobotę. To kolejne trzęsienie ziemi na archipelagu w minionym tygodniu. Sobotnie drgania najdotkliwiej odczuto w miejscowościach Ransiki oraz Manokwari.

Jak do tej pory nie poinformowano o zniszczeniach i ofiarach wśród lokalnej ludności, jednak wiadomo, iż z tak odległych terenów, pełne raporty często spływają nawet przez kilka dni.

Według wstępnych doniesień w Ransiki na skutek drgań ucierpiało wiele budynków mieszkalnych. Według sejsmografów sobotnie drgania osiągnęły siłę od 6,6 do 6,9 w skali Richtera.

W miniony weekend odnotowano również lżejsze drgania sejsmiczne w okolicy wyspy Celebes. Indonezja leżąca na tak zwanym światowym pierścieniu ognia narażona jest na bardziej częste niż gdzie indziej trzęsienia ziemi oraz erupcje wulkaniczne.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*