Wiadomości Indonezja / Papua – Manokwari : W sobotę kolejne trzęsienie ziemi nawiedziło Indonezję.

W miniony weekend doszło do kolejnego silnego trzęsienia ziemi na archipelagu Indonezji. Tym razem drgania o sile 6,6 w skali Richtera zanotowano w Manokwari na Nowej Gwinei.

Leżące na papuaskim półwyspie Ptasia Głowa miasto Manokwari mocno zatrzęsło się w minioną sobotę. To kolejne trzęsienie ziemi na archipelagu w minionym tygodniu. Sobotnie drgania najdotkliwiej odczuto w miejscowościach Ransiki oraz Manokwari.

Jak do tej pory nie poinformowano o zniszczeniach i ofiarach wśród lokalnej ludności, jednak wiadomo, iż z tak odległych terenów, pełne raporty często spływają nawet przez kilka dni.

Według wstępnych doniesień w Ransiki na skutek drgań ucierpiało wiele budynków mieszkalnych. Według sejsmografów sobotnie drgania osiągnęły siłę od 6,6 do 6,9 w skali Richtera.

W miniony weekend odnotowano również lżejsze drgania sejsmiczne w okolicy wyspy Celebes. Indonezja leżąca na tak zwanym światowym pierścieniu ognia narażona jest na bardziej częste niż gdzie indziej trzęsienia ziemi oraz erupcje wulkaniczne.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*