Wiadomości Indonezja / Pakistan – Indonezja : Zatrzymano najgroźniejszego indonezyjskiego terrorystę.

 

Służby specjalne Pakistanu są niemalże pewne, iż zatrzymały indonezyjskiego terrorystę numer 1, zamieszanego w zamachy na Bali w 2002 roku, Umara Patek. Policja Pakistańska poinformowała dwa dni temu media, iż schwytała jednego z najbardziej poszukiwanych terrorystów świata.

Mowa o Jawajczyku Umar Patek, który jest współodpowiedzialny między innymi za najkrwawszy zamach terrorystyczny w historii Republiki Indonezji.

Zebrany w wyniku wieloletniego śledztwa materiał dowodowy pozwala twierdzić z niemal 100% pewnością, iż Umar Patek brał udział w przygotowaniu ataków bombowych na dyskoteki w turystycznej miejscowości Kuta na wyspie Bali w 2002 roku.

W zamachach śmierć poniosło ponad 200 osób w tym polska dziennikarka Gazety Wyborczej Beata Pawlak.

Z informacji jakie przedostały się do mediów wiadomo, iż terrorysta najprawdopodobniej został postrzelony w czasie akcji pojmania przeprowadzanej przez służby specjalne Pakistanu.

Dla uzyskania pełnej pewności co do personaliów pojmanego przestępcy do Pakistanu uda się ( zgodnie z obowiązującymi procedurami) przedstawiciel indonezyjskiej Policji w celu identyfikacji.

O randze jaką w wojnie z terroryzmem przypisywały służby specjalne „wolnego świata” zatrzymanemu terroryście, świadczyć może wyznaczenie 1 000 000 dolarów amerykańskich nagrody za pomoc w jego schwytaniu.

Nie poinformowano czy i jeżeli tak to kto pomógł wpaść na trop Umara Patek.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*