Wiadomości Indonezja: Otwarcie wystawy Matahari – zaproszenie

13227255_1061425287237020_7695821154304909968_o

Serdecznie zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy Matahari autorstwa Grzegorza Drozda i Alicji Łukasiak. Wystawa zostanie otwarta przez Agatę Szumowską, Małżonkę J. E. Tadeusza Szumowskiego, Ambasadora RP w Dżakarcie.

Wernisaż odbędzie w środę, 25 maja o godzinie 19:00 w Kersan Art Studio, Jl. AS. Samawaat, no 154 Ds. II Kersan Tirtonirmolo, Yogyakarta. Wystawę będzie można oglądać do 25 czerwca.

Projekt „Matahari” przygotowywany był od kilku lat i jest wynikiem zainteresowań artystów kulturą Azji Południowo-Wschodniej. Działania w projekcie „Matahari” prowadzone były między innymi na Jawie, Bali, Lomboku, Sumbawie, Flores oraz Sumbie. To kolejny projekt realizowany przez duet Alicja Łukasiak-Grzegorz Drozd ukazujący relacje kulturowe pomiędzy wschodem i zachodem i promujący Polskę jako kraj otwarty na dialog kulturowy. Dotychczas powstało już kilka projektów zogniskowanych wokół tych zagadnień, najważniejsze to:

  • Opera Seria, Kalkuta – Teatr Doskonały – Indie/Polska
  • Historia Grochu- Filipiny/Polska
  • Galungan w Ubud – Indonezja/Polska
  • Moje problemy światowe – Azja Południowo-Wschodnia/Polska
  • Zmory – Azja Południowo-Wschodnia/Polska.

Twórcy:

Grzegorz Drozd­

Artysta, artysta akcji i instalacji, malarz, fotograf, twórca filmów dokumentalnych, pisarz,  stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendysta Fundacji Wyszehradzkiej. Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swoim dorobku ma wiele wystaw w Polsce i zagranicą. Współzałożyciel grupy artystycznej Zmiana Organizacji Ruchu.

Alicja Łukasiak

Artystka, pedagog, menedżerka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Kultury, Fundacji Wyszehradzkiej. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni litografii prof. Piotra Lecha. W swoim dorobku ma wiele wystaw w Polsce i zagranicą. Organizatorka/współorganizator wielu projektów artystycznych i publikacji. Od 2003 współtworzy wraz z Grzegorzem Drozdem projekt Zmiana Organizacji Ruchu (ZOR).

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*