Wiadomości Indonezja / Małe Wyspy Sundajskie – Flores : Tajemniczy Ebu Gogo z wyspy kwiatów.

Po wcześniejszej prezentacji tajemniczego „Orang Pendek” z Sumatry, czas na drugiego super hominida z Republiki Indonezji. Przedstawiamy Ebu Gogo z wyspy Flores. 

Z cyklu tajemnicze stworzenia z archipelagu czas na legendarnego Ebu Gogo. To kolejny po “Orag Pendek” tajemniczy Hominid z Indonezji. Kryptozoolodzy badający legendę Ebu Gogo najwięcej logicznych i wiarygodnych przekazów o tajemniczym stworzeniu, napotkali w centralnej części wyspy Flores.

Termin Ebu Gogo wywodzi się od języka niewielkiego plemienia Nage zamieszkującego właśnie te rejony wyspy kwiatów. Ebu Gogo znaczy w nim Babka Wszystkojedząca (nie mylić z Wszystkowiedzącą). Naoczni świadkowie albo ich powiernicy twierdzą że Ebu Gogo ma 150 cm wzrostu i bardzo szybko biega. Historia Ebu Gogo powróciła na pierwsze strony gazet po odkryciu na zachodnich rubieżach Flores szczątków człowieka Hobbita, znanego również jako Homo Floresiensis. Wszak według światowej sławy Antropologów badających znalezione koło miejscowości Ruteng szkielety, te maleńkie istoty ludzkie żyły na wyspie jeszcze niespełna 13 tysięcy lat temu.

Może więc faktycznie po jednej z 17 tysięcy wysp Indonezji wciąż jeszcze biega zaginione ogniwo w teorii Darwina.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*