Wiadomości Indonezja / London – Bali : Najdroższe wino świata ad 2011 popłynie na Bali.

Sprzedana na aukcji w Londynie za 75 tysięcy funtów, butelka białego Bordeaux przyleci wkrótce na wakacyjną wyspę Bali.Padł tegoroczny rekord na tradycyjnej aukcji antycznych win w Londyńskim hotelu Ritz.

0,7 litrowa butelka 200-tu letniego białego Bordeaux sprzedana została za 75 tysięcy funtów angielskich czyli ponad 117 tysięcy U$D.

Kawał historii chciało by się powiedzieć, dzielił ów szacowny trunek od momentu zbioru winogrona w którejś w winnic pod Bordeaux w 1811 roku do wtorkowej londyńskiej aukcji.

Nabywcą rekordowo cennej butelki został francuski restaurator, który zapragnął uhonorować w ten sposób swoją nową restaurację na Bali. Otwarcie ekskluzywnego lokalu gastronomicznego Grill SIP, który za punkt honoru stawia sobie posiadanie największego wyboru win na całym Archipelagu, nastąpi we wrześniu tego roku.

Ciekawostka jest fakt iż wina z roku 1811 należą do tak zwanej grupy ze szczepu komety, ponieważ w tym właśnie roku ziemię mijała kometa Flaugergues, która zdaniem znawców trunków uczyniła zbiory winogron wybitnymi.

Innym odnotowania godnym faktem jest suma za jaką sprzedano najdroższe wino w historii światowych aukcji. Absolutny rekord padł w ubiegłym roku w szwajcarskiej Genewie gdzie butelkę z 1947 roku sprzedano za ponad 300 tysięcy dolarów.

Informacje powyższą pozostawiamy bez komentarza

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*