Wiadomości Indonezja / Lombok – Mataram : Zakończył się II-gi Międzynarodowy Festiwal Pereł.

 

Perły sprzedane, Lombok wypromowany, wszyscy zadowoleni. Tak w dużym skrócie można określić zakończone w Mataram na wyspie Lombok, Międzynarodowe Targi Pereł słodkowodnych i morskich.W dniu wczorajszym w Mataram na Lombok zakończył się II-gi Międzynarodowy Festiwal Pereł organizowany pod patronatem Ministerstwa Rybołówstwa i Gospodarki Morskiej. Festiwal któremu towarzyszyły pokazy sztuki regionalnej oraz kilkudniowa aukcja publiczna lokalnych pereł z Lombok, można zaliczyć do w pełni udanych.

W czasie kilkudniowej imprezy sprzedano perły za 100 000 dolarów. Perły z Lombok uchodzą za najlepsze spośród wszystkich hodowanych w Indonezji, a ich cena kształtuje się w przedziale od 5 do 15 $ za gram.

Rozprawiając o perłach warto dodać, iż ponad połowa światowych zasobów perłowych pochodzi z rejonów wyspy Lombok, Moluków oraz Papua (Nowa Gwinea) w Indonezji (53%). Działania rodzimych producentów zmierzają do tego by za ilością podążała również jakość „produktów” tutejszych hodowli tak aby w roku 2015 móc się szczycić najlepszymi perłami na całym globie.

Marketingowym celem zakończonego w Mataram festiwalu oraz targów była promocja wysp Lombok i Sumabawa które przygotowują się do wspieranego przez rząd programu promocyjnego regionu : Visit Lombok Sumbawa 2012.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*