Wiadomości Indonezja / Lombok – Mataram : Lombok destynacją Halal!!

DSC_3258

Na „niesamowity” pomysł wpadli decydenci z prowincji Nusa Tenggara Barat w skład której wchodzi Lombok, jedna z najbardziej popularnych turystycznie wysp całej Republiki Indonezji. Zapragnęli bowiem przysporzyć wyspie lauru światowej turystycznej halal destynacji, mającej ich zdaniem przyciągać na niebiańskie plaże jeszcze większe rzesze odwiedzających. Śmiem jednak nie zgadzać się z tymi oczekiwaniami, twierdząc wręcz, iż zagrywka taka może tylko pogrążyć wyspę, wybijającą się mozolnie na wakacyjną gwiazdę archipelagu.

Jeżeli ktoś z czytających nie jest w temacie „halal” vs „haram”, wyjaśnię w skrócie iż „halal” jest pojęciem określającym pobożnemu muzułmaninowi czystość koraniczną istoty każdej rzeczy z którymi ma do czynienia. „Haram” natomiast jako jego przeciwieństwo jest określeniem rzeczy złych i nieczystych.

„Halal” jest przed wszystkim jedzenie, pozbawione wieprzowiny oraz jakichkolwiek dodatków alkoholu. „Halal” jednak może być również i plaża, pod warunkiem, że panowie i panie będą z niej korzystać wyłącznie osobno. Szefostwo departamentu turystyki w stołecznym mieście prowincji Mataram, sporządziło już projekty pierwszych takich plaż, wyposażonych w solidną barierę, przez którą płeć jedna płci drugiej wzrokiem nie uświadczy. Na pierwszy ogień wybrano nawet dwie lokalizacje. Plaża „Halal” miał by powstać na zachodnim wybrzeżu Lombok w okolicy Meninting, oraz na południu wyspy w perspektywicznie zapowiadającym się resorcie Mandalika koło Kuta.

Inspiracją do podjęcia takich kroków były dla urzędników z Lombok laury przyznane wyspie podczas ubiegłorocznych targów „Turystyki Halal” odbywających się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Lombok uzyskał na nich tytuł World Best Halal Destination oraz Best Halal Honeymoon Destination.

Życząc dobrze wyspie i jej mieszkańcom, nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki by ogłoszony pomysł wylądował w przysłowiowym koszu, czego i Państwu i Lombokowi życzę 🙂

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*