Wiadomości Indonezja / Komodo – Flores : Port lotniczy Komodo w Labuhan Bajo!

Prezydent Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono odwiedził ostatnio Małe Wyspy Sundajskie. Punktem centralnym podróży była wizyta w Ruteng gdzie swoje 100 urodziny obchodził tamtejszy kościół katolicki. Prezydent Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono odwiedził ostatnio Małe Wyspy Sundajskie. Punktem centralnym podróży była wizyta w Ruteng gdzie swoje 100 urodziny obchodził tamtejszy kościół katolicki.

Wizyta obudziła również wiele nadziei w mieszkańcach wschodnich rubieży archipelagu. SBY w swoich wystąpieniach kładł mocny nacisk na ożywienie gospodarcze wschodniej ściany republiki.

Ze złożonych deklaracji istotna jest obietnica rozbudowy portu lotniczego Komodo w Labuhan Bajo na wyspie Flores.

Obecny pas startowy nie pozwala na lądowanie samolotów odrzutowychBoeing, co mocno hamuje rozwój turystyki w parku narodowym Komodo.

Zaliczony do Siedmiu Nowych Cudów Świata park, nie może w ten sposób w pełni wykorzystać swojego „potencjału twórczego”.

Prezydent SBY zobowiązał się do zmiany tego stanu rzeczy już do końca przyszłego roku. Jeżeli dotrzyma słowa smoki z komodo wejdą z pewnością do kalendarza wakacyjnego znacznie większej ilości turystów spędzających swoje wakacje w Indonezji.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*